Potrava

5. března 2006 v 15:21 | TMA |  Křeček
Křečík džungarský obývá travnaté a pelyňkové stepi náhorních planin Střední Asie, Zabajkalí a Kazachstánu do nadmořské výšky 3000 m. Je snášenlivý, takže někdy žije v jedné noře i více jedinců (většinou je tomu tak i v zajetí - sestra má dva chovné páry, které spolu bydlí nepřetržitě a nejsou mezi nimi žádné problémy ). Za potravu mu slouží semena různých rostlin i jejich zelené části, ale významnou složku jídelníčku tvoří i hmyz, jeho larvy a jiní drobní živočichové.
Na zimu si vytváří nevelké zásoby potravy. V zimě jeho kožíšek z větší části bělá, jen na hřbetě zůstává nezřetelný "úhoří pruh" z tmavé srsti. V zimě neupadá do zimního spánku, jen občas do jakési letargie. V zajetí nemá velké nároky na péči. Péče je podobná jako u syrského křečka, jenom krmení by měl mít méně tučné a trochu jemnější ( křečík džungarský potřebuje více prosa a drobného zrní než syrák ). Jako ubikace je vhodné odvětrané terárium (nesmí v něm však být průvan ), nebo dobře přikryté akvárium. V kleci jsme džungaráky nikdy nechovali, jelikož si myslím, že by se protáhli mezi příčkami (pokud tedy klec tak s co nejmenšími škvírami ).
Podle standarduBHA (British Hamster Association ) jsou tři barvy džungarského křečka- normální "klasická" (Normal Winter White ), bílá (Pearl Winter White ) a safírová "modrá" (Sapphire Winter White ). Sestra chová všechny tři barvy a má pravidelné odchovy.

1. Pearl Winter White2. Sapphire Winter White3. Normal Winter White
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Honzííík Honzííík | E-mail | 3. srpna 2006 v 17:22 | Reagovat

myslite ze muzu dat kreckovy varene vejce ???...moje kamoska rikala ze jo a ja ji teda moc neverim.odpovezte na muj e-mail   honzikmatysek@seznam.cz

2 nino nino | 29. prosince 2006 v 20:23 | Reagovat

mužeš

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama